Mars uzyskał komę od elektrycznej interakcji z ISON, rząd zamknął NASA?

Poniższy wywiad, przeprowadzony 2 października, przez Johna Moore’a w Republic Broadcasting Network, sławny autor i astrofizyk, prof. James M. McCanney deklaruje, że planeta Mars zyskała komę na skutek elektrycznego oddziaływania z ISON.

McCanney twierdzi, że Kometa ISON nadleciała i minęła właśnie Marsa. Mars stał się kometą. Ja i inni ludzie to zaobserwowaliśmy. Koma wokół Marsa jest niezwykle widoczna. Jest to wydarzenie, jakiego nie widzieliśmy od tysięcy lat.

McCanney postuluje, że jest to główny powód szybkiego zatrzymania pracy National Aeronautics and Space Administration (NASA), jakie nastąpiło po zamknięciu rządu federalnego Stanów Zjednoczonych. Według ogłoszenia Białego Domu, prezydent Obama przerwał niemal każdą aktywność NASA, z wyjątkiem prac na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Tylko około 549 – 3% z ponad 18 000 pracowników agencji – traktowanych jest jako niezbędny personel podczas urlopu na czas zamknięcia, powiedział rzecznik Allard Beutel podczas wywiadu dla SpaceNews. Szacowany czas ukończenia zamknięcia dla rutynowych działań agencji, co obejmuje przeważającą większość pracowników NASA, kontraktorów i [facilities], wynosi mniej niż pół dnia. napisała 27 września Elizabeth Robinson, NASA Chief Financial Officer, w liście do Sally Eriscsson, współpracującego dyrektora w Biurze Zarządzania i Budżetu w Białym Domu.

29 września McCanney napisał na swojej stronie internetowej:

Kometa ISON stała się niedawno zielona, ujawniając swoje elektryczne powiązanie z Marsem, tak, jak przewidziałem. Zaczęło się to dziać 24 września. Standardowa nauka twierdzi, że dzieje się tak pod wpływem promieni UV ze Słońca, co jest raczej czarowaniem. Nigdy nie wyjaśniono takiej dychotomii (nie muszą, jako, że w kontrolowanej prasie nikt nie pozostawił nawet komentarza). Przewidziałem to pojaśnienie, gdy kometa połączy się elektrycznie z Marsem, kierując się ku bliskiemu przejściu 1 października. [wyedytowano dla przejrzystości]

Następujący raport z Universe Today potwierdza to:

Kometa ISON, sfotografowana 80-mm teleskopem tego poranka 28 września, ukazując kolistą zieloną komę oraz głowę. Krótki warkocz pyłowy pokazuje na północny zachód. Źródło: Michael Jaeger

NASA i Europejska Agencja Kosmiczna przygotowywały swoich zdalnych fotoreporterów – Mars Express, Mars Reconnaissance Orbiter oraz łaziki – Curiosity i Opportunity – do zrobienia zdjęć przelotu komety ISON na początku następnego tygodnia, podczas gdy amatorzy kontynuowali obserwacje i fotografowanie komety z podwórkowych obserwatoriów po całej Ziemi. Szereg ostatnich kolorowych zdjęć pokazuje jasną głowę, czyli jądro, ISON, w centrum puchatej, zielonej komy. Zieleń jest dobrym omenem, oznaką, że kometa staje się aktywniejsza, wkraczając do wewnętrznego Układu Słonecznego i w objęcia Słońca.

Kolejna wspaniała fotografia zzielenienia komety ISON, zrobiona 24 września teleskopem 43-cm. Źródło: Damian Peach

Światło słoneczne bijące w jądro komety odparowuje zaimpregnowany kurzem lód, który formuje chmurę, lub komę, tymczasową atmosferę pary wodnej, pyłu, dwutlenku węgla, amoniaku i innych gazów. Raz uwolniona, cieniutka mgiełka materii kometarnej rozciąga się w ogromną sferyczną chmurę, w której centrum jest jadro.

http://www.universetoday.com/105087/comet-ison-goes-green/

30 września do 1 października, McCanney napisał również na swojej stronie:

Kometa ISON rozwinęła dzisiaj skierowany w stronę Słońca szpikulec, jak przewidziałem, jeżeli na prawdę jest powaznie połączona elektrycznie z Marsem. Tym niemniej jasne jest, że odpowiedni zespół naukowców z NASA ukrywa dane z przeszło 60 satelitów i teleskopów, używanych do obserwacji ISON. Jest to zafiksowane i wszyscy ludzie każdego dnia oczekują mojej pracy i przewidywań.

Kometa ISON blisko swojego najbliższego podejścia do Marsa, zobrazowana razem z 2-metrowym Teleskopem Liverpool. Źródło: Remanzacco Observatory/Ernesto Guido, Nick Howes, i Martino Nicolini/NSO Liverpool Telescope.

To zdjęcie Marsa (na dole z prawej) oraz komety ISON (na górze z lewej) zrobione zostało o 5:00 w Westminister Maryland, przy użyciu Nikon D5000 i teleskopu Stellarvue 80ED. Składa się ono z 30-stu 44-sekundowych ekspozycji ISO1600, złożonych przy pomocy DeepSkyStacker. Źródło i prawa autorskie: Ari Koutsouradis.

Ukrywanie danych na temat Marsa przez NASA jest potwierdzone. Carey Lisse (z Goddard Space Flight Center) przewodzi zespołowi NASA, i ukrywa dane z instrumentów Mars Obserwer, włącznie z tym, że Kosmiczny Teleskop Hubble’a w oczywisty sposób widzi wszystkie niezliczone oddziaływania elektryczne pomiędzy ISON a Marsem, które ja widziałem. ci sami naukowcy byli narzędziami w ukrywaniu danych jasności komet, gdy odkryli przewidziane przeze mnie emisje promieni rentgena.

Trzy różne widoki na wewnętrzną komę komety ISON. Źródło: Remanzacco Observatory/Ernest Guido, Nick Howes i Martino Nicolini.

NASA zamknięła wszelkie źródła informacji na wszystkie tematy, włącznie z tym o ISON. Nie mówcie mi, że to przez Kongres. NASA miała już swoje pieniądze w ręku, i nie było powodów do zamykania operacyjnych serwerów, chyba, że ktoś tego chciał. Dając jasną przesłankę, że rząd planuje szeroko zakrojoną przerwę w dostawie energii, jak wygodnie jest wyłączyć również cały system raportowania w naszej znamienitej agencji kosmicznej? Czy mogliby to planować wcześniej, skoro ciągle do nich monitowałem w tej sprawie? [edytowano dla wyklarowania]


Autor wpisu: AdamAntium

Przetłumaczono z: Mars Acquired Coma From Electrical Interaction With Comet ISON, Gov. Shutdown NASA?!

Kopia: http://web.archive.org/web/20140429195001/http://www.realistnews.net/Thread-mars-acquired-coma-from-electrical-interaction-with-comet-ison-gov-shutdown-nasa

Przetłumaczył: Łukasz Byczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *