Misja Rozetta – przewidywania

Od Davida Talbotta i Walla Thornhilla: Po 10-letniej podróży, pojazd Rosetta osiągnął kometę 67P/Churyumov-Gerasimenko. Wygląda na to, że misja stanie się dla nas żyłą złota.

Jak dotąd, potwierdzone już zostało jedno przewidywanie elektrycznego modelu komet: spektakularna, poszarpana maszyną iskrową powierzchnia − odwrotność tego, czego należałoby się spodziewać po modelu sublimującego lodu, oraz przecząca wszystkim sporządzonym dotąd wizjom artystycznym.

Jak będzie wiedziało większość naszych czytelników, podwójna budowa jądra komety, podobnie jak w przypadku wielu innych komet i asteroid, niej est zaskoczeniem dla teoretyków elektryczności. Z drugiej strony, standardowa teoria musi powoływać się na astronomiczne nieprawdopodobieństwa (jak zlepienie dwóch małych i oddzielnych ciał w kosmosie) aby wytłumaczyć te liczne morfologie. Jeśli takie nieprawdopodobieństwa są powszechne w scenariuszu grawitacyjnym, to czemu nie miałyby istnieć potrójne lub poczwórne ciała?

Chociaż żaden z teoretyków elektryczności nie neguje możliwości, że pewna ilość okruchów brudnego lodu orbituje wokół Słońca, żaden z nich nie spodziewa się substancjalnego lodu wodnego na lub pod powierzchnią 67P/Churyumov-Gerasimenko. Bardziej możliwe jest odnalezienie zmrożonego pyłu z niewielkimi domieszkami kryształków lodu, powstałego elektro – chemicznie w komie, dryfującego ku powierzchni.

Oto znaczące rzeczy do obserwowania, w miarę postępów misji Rosetta: 1) brak dowodów na podpowierzchniowy lód w miejscach wytrysków, 2) wirtualny brak pyłu międzygwiezdnego, drugiego komponentu teorii brudnej śnieżki, 3) odkrycie w jądrze minerałów typowych dla powierzchni planet w zdatnej do życia strefie wokół Słońca; 4) charakterystyczne koncentracje wytrysków plazmy, zjadających klify na powierzchni i brzegi wyraźnie zarysowanych depresji; 5) mierzalne cofanie się tych klifów pod wpływem owej aktywności, oraz 6) niespodziewana obecność pola elektrycznego w komie i w pobliżu jądra komety, być może zakłócającego nawet przewidziane lądowanie na powierzchni. Może to nastąpić podczas lub po osiągnięciu powierzchni, ponieważ poszarpane, metaliczne krawędzie pojazdu są idealnymi punktami skupienia dla wyładowań plazmowych, które mogą przerwać komunikację i wpływać na elektronikę pokładową. Oraz…

Jeśli kometę dosięgnie silny koronalny wyrzut masy, spodziewamy się elektrycznej odpowiedzi komety, objawiającej się zwiększoną aktywnością co potwierdzi, że wytryski nie są spowodowane ciepłem słonecznym, lecz naładowanymi cząstkami w polu elektrycznym Słońca.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat teorii elektrycznej, faktów lub myślenia poza tymi przewidywaniami, pora obejrzeć dokument o Elektrycznych Kometach, wraz z przyległymi wideo o zaraportowanej w podczerwieni wodzie z incydentu Deep Impact na komecie Tempel 1.

Dokument – Elektryczne komety: https://www.youtube.com/watch?v=34wtt2EUToo&list=PLwOAYhBuU3UfvhvcT1lZA6KbSdh0K2EpH

Przetłumaczono z: https://www.facebook.com/thunderboltsproject/posts/535683216558596

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *