Słabe kwazary dostarczają niezbitych dowodów na redshift niezależny od prędkości

W ramach przeglądu Great Observatories Origins Deep Survey zaobserwowano 243 przesunięcia ku czerwieni obiektów słabszych niż 25,5 mag. Co ciekawe, dwa z nich okazały się być bardzo wysoko przesunięte ku czerwieni przy z = 4,800 i z = 4,882. Jeszcze bardziej niezwykłe jest to, że te dwa obiekty znajdowały się zaledwie 3 i 1,5 arcsec po obu stronach galaktyki z linią emisyjną z = .733. (ESO Messenger nr 118, str. 49 i Vanzella et al. astro-ph/0406591.) Zdjęcie pokazane poniżej jest prawdopodobnie wystarczające, aby przekonać większość ludzi, że jest to kolejna para wyrzuconych kwazarów z wewnętrznym przesunięciem ku czerwieni.

Ilustracja 1. Kwazary z = 4,882 i z = 4,800 są wyrównane galaktyką linii emisyjnej z = .733. Emisja Ly alfa może być widoczna w widmie galaktyki centralnej o niższym przesunięciu ku czerwieni. (Vanzella et al. astro-ph/0406591)
Ilustracja 1. Kwazary z = 4,882 i z = 4,800 są wyrównane galaktyką linii emisyjnej z = .733. Emisja Ly alfa może być widoczna w widmie galaktyki centralnej o niższym przesunięciu ku czerwieni. (Vanzella et al. astro-ph/0406591)

Ale jeśli jeszcze raz obliczymy prawdopodobieństwo, że przesunięcia ku czerwieni autora wypadną tak blisko danej galaktyki, wyrównania, podobieństwa przesunięć ku czerwieni itp. otrzymamy 3,5 szansy na 10 milionów, że jest to przypadek! To nie jest „a posteriori”, ponieważ mój Katalog niezgodnych przesunięć ku czerwieni (Apeiron 2003) wymienia wiele podobnych par z jeszcze mniejszym prawdopodobieństwem bycia przypadkowymi. Następnie w tym samym numerze Messengera na stronie 36 znajduje się GRB/Supernova z = .691 połączona z galaktyką macierzystą z = .472. Pośpiesznie informują nas, że ta ostatnia jest „galaktyką pierwszego planu”, ale jak pokazuje poniższy rysunek, istnieje ciągłe świetliste połączenie między nimi (Masetti et al. 2003, A&A 405, 465…).

Ilustracja 2. OT (Optical Transient) to poświata po wybuchu promieniowania gamma. Ma przesunięcie ku czerwieni z = .691, podczas gdy galaktyki 1 i 2 mają z = .472 (Masetti et al. 2003).
Ilustracja 2. OT (Optical Transient) to poświata po wybuchu promieniowania gamma. Ma przesunięcie ku czerwieni z = .691, podczas gdy galaktyki 1 i 2 mają z = .472 (Masetti et al. 2003).

Nie odnoszą się oni do artykułu Geoffreya Burbidge’a zatytułowanego „Źródła rozbłysków gamma i ich powiązania z QSO i galaktykami aktywnymi” (ApJ 2003, 585, 112).

Ponieważ, jak zwykle, żaden z powyższych autorów nie odwołuje się do obszernych dowodów na to, że kwazary są z natury obiektami przesuniętymi ku czerwieni, wyrzucanymi z galaktyk o niższym przesunięciu ku czerwieni, istnieje bardzo niewielka szansa, że konwencjonalna astronomia skoryguje ogromny błąd w swoich podstawowych założeniach. Konsekwencje dla astronomii i nauki w ogóle są zniechęcające.


Przetłumaczono z: Faint Quasars Give Conclusive Evidence for Non-Velocity Redshifts (haltonarp.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function get() on null in /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-content/plugins/ip-locator/includes/system/class-l10n.php:366 Stack trace: #0 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-content/plugins/ip-locator/includes/api/class-lang.php(49): IPLocator\System\L10n::get_main_lang_code('US') #1 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-content/plugins/ip-locator/includes/features/class-schema.php(113): IPLocator\API\Lang->code() #2 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-content/plugins/ip-locator/includes/features/class-schema.php(89): IPLocator\Plugin\Feature\Schema::write_statistics() #3 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(322): IPLocator\Plugin\Feature\Schema::write() #4 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(348): WP_Hook->apply_filters(false, Array) #5 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-includes/plugin.php(517): WP_Hook->do_action(Array) #6 /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-includes/load.php(1270): do_action('shutdown') #7 [internal function]: shutdown_action_hook() #8 {main} thrown in /usr/home/pirogronian/domains/pirogronian.smallhost.pl/public_html/wp-content/plugins/ip-locator/includes/system/class-l10n.php on line 366