Czym jest Elektryczny Wszechświat?

(Powyżej): A. Hajian (USNO ) et al., Hubble Heritage Team (STScI/AURA), NASA (Poniżej): Wal Thornhill, Anthony L. Peratt

24 września 2004

Czym jest Elektryczny Wszechświat?

elektryczny Wszechświat jest hipotezą, nową interpretacją danych naukowych w świetle wiedzy o plazmie i elektryczności. W owej interpretacji, grawitacja pełni rolę drugoplanową, ustępując miejsca znacznie silniejszym oddziaływaniom elektrycznym, a naelektryzowana plazma w laboratorium dostarcza zrozumiałego modelu nowo odkrytych zjawisk kosmicznych.

Plazma laboratoryjna „kurczy się” we włókna, powłoki oraz komórki, lub izoluje naładowane ciała od ich środowiska elektrycznego, dając nam istotne wskazówki. W plazmie, prąd elektryczny segreguje materiał w powłoki, lub generuje wyładowania – od radialnych strumieni i spiralujących włókien do egzotycznych symetrycznych konfiguracji – a wszystko to zdaje się naśladować rzeczy, które obecnie widzimy w odległych zakątkach kosmosu.

Górne zdjęcie powyżej, pochodące z Kosmicznego Teleskopu hubble’a, przedstawia mgławicę planetarną NGC 6751. Pod nim przedstawiono laboratoryjny odpowiednik, wytworzony przez urządzenie skupiania plazmy (niżej z lewej), koncentrujące energię elektryczną w wybuchowe wyładowanie (z prawej), naśladując strukturę NGC 6751.

W Elektrycznym Wszechświecie układy planet i księżyców, gwiazd i galaktyk mają swoje początki w udowodnionej zdolności elektryczności do tworzenia struktur i układów obrotowych w plazmie. W określonym obszarze z pewną ilością masy, siły grawitacyjne mogą objąć prowadzenie tylko wtedy,gdy siły elektryczne osiągną równowagę. Hipoteza Elektrycznego Wszechświata zakorzeniona jest w bezpośrednich obserwacjach. Niezwykłe konfiguracje widoczne obecnie w kosmosie są wynikiem różnicy ładunków, gdzie grawitacja nie może się równać z siłami elektrycznymi.

Takie struktury, jak NGC 6751 mówią nam, że nie można dłużej budować kosmologii z neutralna materią jako „punktem startowym”. Wszystkie wariacje w tym temacie będą wymagały grawitacyjnych generatorów do „rozdzielenia ładunków”. Ale nielogicznym jest pytać, jak słabe siły grawitacji doprowadzają do pojawienia się silniejszych elektrycznych, z których powstają ruchy galaktyczne. Bezpośrednie obserwacje mówią nam, że to zelektryzowana – a nie obojętna – materia jest podstawowym, lub pierwotnym stanem materii we Wszechświecie.

Jednakowoż, perspektywa ludzka jest ograniczona. Pochodzenie wszechświatowej różnicy potencjałów jest podobnie nieuchwytne dla elektrycznych kosmologów, jak pochodzenie materii dla ortodoksyjnych kosmologów. W obydwu przypadkach, przynajmniej jak na razie, teoretycy muszą się zadowolić stwierdzeniem „Tak po prostu jest!”.

Redaktorzy wykonawczy: David Talbott, Wallace Thornhill

Menadżer: Amy Acheson

Redaktorzy drugorzędni: Mel Acheson, Michael Armstrong, Dwardu Cardona, Ev Cochrane, Walter Radtke, C.J. Ransom, Don Scott, Rens van der Sluijs, Ian Tresman

Webmaster: Michael Armstrong

Link do oryginały: http://www.thunderbolts.info/tpod/2004/arch/040924electric-universe.htm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *